מאמרים

מאמרים

מה מותר ומה אסור ?
אתם במטבח מכינים אוכל וחיית המחמד שלכם מסתכלת עליכם ומחכה לביס - כל בעלי החיות מכירים על מה אנחנו מדברים...

אם אתם נופלים לעתים קרובות לתחנונים של הכלב שלכם, מומלץ לדעת מה בטוח ומה לא בטוח לכלב (או לחתול) שלך לאכול.

כאשר מגישים לחיית המחמד שלך כל סוג של בשר או דג, יש לבשל אותו ולהסיר את העצמות. ואפילו מזונות שאנו עשויים לשייך כבטוחים עשויים למעשה להזיק להם (ענבים לכלבים, חלב לחתולים).

להלן מדריך למה בטוח ומה לא בטוח עבור חיות המחמד שלך.

מה מותר לכלב לאכול:

עוף
בשר בקר רזה
בשר חזיר
לחם
גבינה
חלב (זהירות - כלבים מסוימים עשויים להיות רגישים ללקטוז)
קשיו
חמאת בוטנים
פופקורן (ללא מלח ולא חמאה)
קינואה
שרימפס (מבושל וללא קליפה)
טונה (כמויות קטנות)
יוגורט רגיל
שמן קוקוס
דבש
סלמון מבושל
ביצים מבושלות
תירס (להוציא מהקלח)
בננות
אוכמניות
תפוחים
אבטיח ללא גרעינים
עגבניות (כמות מוגבלת, כפינוק)
דלעת
גזר
בטטות
שעועית ירוקה
ברוקולי
אפונה ירוקה

מה אסור לכלב לאכול:

שקדים
שוקולד
קינמון
שום
בשרים נאים ודגים
גלידה (הימנעות עקב תכולת סוכר גבוהה)
אגוזי מקדמיה (רעילים מאוד)
ענבים וצימוקים
בצל
אבוקדו
לימונים וליים
קפה ותה (שום דבר המכיל קפאין)
מסטיק ומזונות המכילים קסיליטול
מה מותר לחתול לאכול:
בשר בקר
עוף
כבד
טלה
דג
אורז חום
ביצים מבושלות
מלפפון
ברוקולי מאודה
גזרים
אספרגוס
אפונה
בננות
אוכמניות
מלון
אבטיח ללא גרעינים
תפוחים קלופים וחסרי גרעינים
דלעת

מה אסור לחתול לאכול:

מוצרי חלב (מוצרים כמו חלב, גבינה ויוגורט יכולים למעשה לגרום להפרעות עיכול מכיוון שרוב החתולים רגישים ללקטוז)
שוקולד
אגוזים
ענבים וצימוקים
קפה ותה (שום דבר שמכיל קפאין)
מזונות ממשפחת האליום: שום, בצל, עירית, כרישה, בצל בצל ירוק
חלב קוקוס
מסטיק ומזונות המכילים קסיליטול
זרעים
בשרים נאים ודגים
עצמות מבושלות
___
האם מותר לתת לכלב אוכל לא כשר?

האם מותר להכניס הביתה אוכל לא כשר (עם שומן חזיר) כדי שהכלב יאכל אותו?

מותר להכניס אוכל לא כשר לבית בשביל להאכיל את הכלב, וכמו שנאמר (שמות כ"ב ל) "ובשר בשדה טרפה לא תאכלו לכלב תשליכון אותו", הרי שמותר להאכיל כלב ושאר בעלי חיים מאכלים לא כשרים.

אולם אוכל שאסור בהנאה (לדוגמא בשר וחלב שהתבשלו ביחד) אסור להאכיל בו את הכלב ושאר בעלי חיים - אפילו אם אינם שלו (ט"ז יורה דעה סימן צד סק"ד. וע"ע בספר הליכות עולם חלק ז' עמוד יא, ובספר ילקוט יוסף איסור והיתר סימן פז סעיף לג).
___

מיתוס מזון לכלבים מס' 1: לעולם אל תאכיל כלבים בבשר חזיר

התגובה הראשונית שלי לזה הייתה "שחצנות!" אבל אז התחלתי לתהות מדוע כל כך מעט מזונות מסחריים מכילים בשר חזיר. עיון באינטרנט מצא מספר אתרים המזהירים אותי מפני החזיר הרוצח, כולל המחשבה שתכולת השומן הגבוהה של חזיר תגרום לדלקת לבלב אצל כלבים (בכל זאת בשר חזיר מכיל קצת יותר משליש מתכולת השומן של בשר בקר), שהוא מכיל משהו רעיל לכבדי כלבים (מרכיב מסתורי), שחזירים אוכלים דברים מגעילים כולל חרקים (אבל זה בסדר שאנשים יאכלו אותם), ושקשה להשיג בשר חזירים (קשה יותר מביזון?).

גיליתי שכמה חברות מזון לכלבים אכן מציעות מזון מבוסס חזיר. ייתכן שהמחסור בו פשוט נובע מכך שכל כך הרבה חלקים של חזיר משמשים למאכל אדם, כך שחוטטים וכפות רגליים וכאלה לא מגיעים למפעל מזון לכלבים. ובגלל האפשרות של טריכינוזה בבשר חזיר לא מבושל, אף אחד לא יציע את זה כמרכיב מזון גולמי נהדר.

ובכל זאת, הייתי צריך מקור סמכותי יותר מההרהורים שלי, אז יצרתי קשר עם אחת החברות שמציעות מזון מבוסס חזיר. דיברתי עם הוטרינר של צוות Eagle Pack , אל טאונסנד, DVM, כדי לקבל את הסקיני על בשר חזיר. "בשר חזיר הוא חלבון מהחי הניתן לעיכול, מקור מצוין לחומצות אמינו ומקור חלבון ייחודי שלא כל חיות המחמד נחשפות אליו בדרך כלל", אמר לי. "סביר להניח שזה יגרום לתגובה אלרגית שעשויות להיות חיות מחמד מסוימות לחלבונים אחרים. אנו ממליצים
על חזיר כחלבון כי הוא מכיל יותר קלוריות לכל קילו". 
תזונה_לכלבים

מיתוס מזון לכלבים מס' 2: כבש הוא היפואלרגני

אין דבר מטבעו פחות אלרגני בבשר אחד בהשוואה לאחר. כבש שימש בתחילה במזון היפואלרגני לכלבים מכיוון שזה היה בשר שרוב הכלבים לא אכלו קודם לכן, ולכן לא סביר שפיתחו אלרגיות למזון . כעת, עם כל כך הרבה אנשים שמאכילים כבש כתזונה רגילה, היצרנים נאלצו למצוא .מקורות בשר אקזוטיים יותר כמו ברווז או ביזון
תזונה_נכונה

 

מיתוס מזון לכלבים מס' 3: דיאטות עתירות חלבון גורמות לאי ספיקת כליות

הרעיון שעודף חלבון גורם לאי ספיקת כליות נובע מהעובדה שרמות גבוהות של חלבון לא הומלצו בעבר לכלבים עם אי ספיקת כליות . כליות כושלות מאפשרות לאוריאה, תוצר לוואי של חילוף החומרים של חלבון, להצטבר בדם, מה שגורם לכלב להרגיש חולה. זו הסיבה שחנקן אוריאה בדם (BUN) משמש כמדד אחד לתפקוד הכליות. הפחתת חלבון בתזונה יכולה להפחית את ה-BUN. אבל אם רמת החלבון נמוכה מדי, הגוף פשוט שואב את מקור החלבון שלו, השרירים שלו, וגורם ליותר נזק.

למעשה, יש ויכוח עצום לגבי האם חלבון מוגבל הוא הדרך ללכת לכלבים עם מחלת כליות, עם מחקרים שאינם מסכימים אם זה עוזר לחולי כליות לחיות יותר זמן. החוקרים אכן מסכימים שמקורות חלבון בעלי ערך ביולוגי גבוה מייצרים פחות מוצרי פסולת והם בחירה טובה יותר. חלבון ביצה הוא בעל הערך הביולוגי הגבוה ביותר, ואחריו חלב, בשר, סויה ודגנים.

אבל מה לגבי רמות חלבון לכלבים עם תפקוד כליות תקין? יצא הרעיון שאפשר לשמור על בריאות הכליות על ידי לא להטיל עליהן יותר מדי חלבון. עם זאת, יש מעט מאוד תמיכה באמצעי זהירות זה. אנחנו יכולים להתחיל בהסתכלות על מצבים בבני אדם שבהם אנשים אוכלים דיאטה עתירת חלבון. מפתחי גוף, למשל, יש להם דיאטה עשירה מאוד בחלבון אבל מחקר שנערך לאחרונה הראה שאין להם בעיות בכליות הקשורות לחלבון.

אפילו מבחינה היסטורית, חברי משלחת לואיס וקלארק אכלו מדי יום דיאטה של ​​בעיקר בשר באפלו ללא השפעות רעות. ליותר מ-1,600 נשים במעקב במשך 11 שנים לא היו הבדלים משמעותיים בקצב הסינון הגלומרולרי (GFR), מדד לתפקוד הכליות, הקשור לצריכת חלבון. בחולדות שקיבלו דיאטה של ​​50 אחוז חלבון, לא נרשמו שינויים אנטומיים בכליות בהשוואה לחולדות בדיאטה של ​​14 אחוז חלבון.

 

מאמרים

  

מיתוס מזון לכלבים מס' 4: בשר מזין יותר מארוחה בשרית

אם אתה משווה רשימות מרכיבים, האם אתה צריך לבחור את זה עם בשר או עם ארוחה בשרית הרשומה תחילה? אם המטרה שלך היא לקבל הכי הרבה חומרים מזינים בשריים, בחר בארוחה בשרית. המרכיבים מופיעים בסדר יורד של משקלם; המשקל הזה כולל כל מים במרכיב. כאשר אתה רואה עוף רשום כמרכיב, זה אומר עוף לא מעובד, עם מים. ארוחת עוף פירושה עוף שהמים והשומן הוסרו ממנו. הוא שוקל פחות מעוף אבל למעשה יכול להכיל אחוז גבוה יותר של חלבון

 

מנפצים_את_המיתוסים

 

מיתוס מזון לכלבים מס' 5: דגן, במיוחד סויה או תירס, רע לכלבים

יש אנשים שמאשימים את הדגנים באלרגיות, ונכון שחלק מהכלבים יכולים להיות אלרגיים לדגנים מסוימים, בדיוק כמו שיש כלבים שיכולים להיות אלרגיים לבשרים מסוימים. אבל עבור רוב הכלבים, דגן הוא בסדר, ובדרך כלל מכיל יותר חומרים מזינים מאשר מרכיבים חלופיים המשמשים בתזונה נטולת דגנים. שים לב גם שה-FDA חוקר קשרים פוטנציאליים בין דיאטות ללא דגנים ומחלות לב בכלבים

תזונה_נבונה

 

 

מיתוס מזון לכלבים מס' 6: האכיל בביצים גולמיות לקבלת פרווה מבריקה

שמעתי את זה מאז שהייתי ילד קטן. ומעולם לא מצאתי מחקר אחד שמראה שזה נכון. הרעיון אינו חסר תועלת; ביצים מכילות הרבה חלבון, שומן וויטמינים, כולם חיוניים לצמיחת השיער ולבריאות העור. אחד מאותם ויטמינים הוא ביוטין, שחשוב לצמיחת תאים ולמטבוליזם של חומצות שומן. ביוטין מקובל באופן נרחב כמסייע לשיער אנושי, אם כי זה עשוי להיות פשוט בגלל שחסרים יכולים לגרום לנשירת שיער. בעוד שחלבוני ביצה מכילים אבידין, מעכב ביוטין, החלמונים מכילים מספיק ביוטין כדי לפצות על כך. אבל הוכח שדיאטות עשירות בשומן מביאות לפרווה מבריקה ורכה יותר אצל כלבים, ועשויה לעשות את הפרווה יותר טוב מאשר ביצים.

לגבי האכלה גולמית, נכון שבישול יבטל את האבידין, אבל יש אנשים שמרגישים שזה גם הורס ויטמינים. וכמובן, הוויכוח על ביצה גולמית/סלמונלה משתולל, כאשר רוב רשויות המזון מזהירות מפני האכלת ביצים גולמיות והרבה חוקרי טבע לכלבים דוגלים בכך, ומציינים שזאב הערבות שגידל את לול התרנגולות לא טרח לבשל אותן. ואני מניח שהיה לו מעיל מבריק.

השורה התחתונה היא שביצה היא מקור טוב לחלבון וחומרים מזינים אחרים, אבל כנראה לא טובה יותר מכל דיאטה טובה בקידום פרווה מבריקה

 

תמונת_מאמר

 

 

מיתוס מזון לכלבים מס' 7: כלבים לא אוהבים מגוון

כל חברת מזון לכלבים שקידמה את זה לראשונה אולי חשבה כך בכנות. זה נכון שכלבים שגדלו בתזונה לא מגוונת מעדיפים להישאר בה ולא מקבלים מזונות חדשים בקלות. אבל כלבים שגדלו בתזונה מגוונת מעדיפים מגוון. מנקודת מבט תזונתית, הגיוני שחיה תשתוקק לחומרים מזינים שחסרים בתזונה הנוכחית שלו.

למרות שהאינטרנט יכול להיות מקור מצוין למידע, זכור להתייעץ עם הווטרינר המכיר את הכלב בטרם נקיטת כל פעולה.

 


האם כלבים יכולים לאכול חיטה ודגנים אחרים?

הליכה במעבר המזון לחיות מחמד מראה מאכלי אוכל יוקרתיים (ובמחירים גבוהים) המתהדרים בנוסחאות "ללא דגנים". אנו גורמים לתחושת אשמה אם אנו מאכילים את הכלבים שלנו בדגן הנורא. אבל מה העניין הגדול?

ייתכן שהדגן קיבל שם רע מאוד מהטרגדיה של זיהום מזון לחיות מחמד ב-2007, שבה גלוטן חיטה שיובאה מסין היה מזוהם בכימיקלים תעשייתיים ששימשו להגביר באופן שגוי את קריאות רמת החלבון וגרם לנזק לכליות בעת בליעה. אלפי חיות מחמד חלו ורבים מתו. כמובן שלא הדגן עצמו היה האשם, אבל זה מה שרבים זוכרים.

שלבו את התקרית הזו עם טרנד המזון האנושי ללא גלוטן, וזה רק טבעי שבעלי חיות מחמד מודעים לבריאות ישקלו את אותו הדבר עבור הכלבים שלהם. זה לא שגלוטן חיטה הוא רע. יש אנשים הסובלים מההפרעה האוטו-אימונית צליאק, לחלקם יש רגישות לגלוטן שאינה צליאק, ולחלקם עשויה להיות אלרגיה לחיטה. לשארנו זה בסדר גמור ויכולים לאכול אותו או להיחשף אליו ללא השפעות שליליות. אנחנו לא יודעים לאיזה אחוז מהכלבים יש מצב דומה, אבל רוב הסיכויים שזה לא כולם.

האם דגנים גורמים לאלרגיה?

מה לגבי הטענה שדגנים גורמים לאלרגיות למזון ? דגנים אינם גורמים לאלרגיות. עם זאת, הם יכולים להיות מטרה לאלרגיות, וכמה מזונות הם אלרגניים יותר מאחרים. מזונות אלו הם מאכלים ספציפיים, כגון חיטה, לא קטגוריות כלליות, כגון דגנים.

חמשת המרכיבים המובילים מעוררי אלרגיה לכלבים הם (בסדר):

 • בשר בקר
 • מַחלָבָה
 • חיטה
 • עוף
 • ביצה

לכלבים מסוימים יכולה להיות אלרגיה לקרדית אחסון. מספר מחקרים מצאו שמזון יבש של כלבים שנפתח ואוחסן במיכלים לא אטומים במשך שישה שבועות מגדל לעתים קרובות (אך לא תמיד) קרדית אחסון. המחקרים לא הבדילו בין מזונות ללא דגנים לכאלה המכילים דגנים. מחקר אחד הגיע למסקנה שניתן למנוע את הקרדיות הללו על ידי אחסון מזון בסביבות קרירות ויבשות, במיכלים אטומים ולמשך לא יותר מחודש. הם גם הגיעו למסקנה שבעוד שכלבים יכולים להיות אלרגיים לקרדית אחסון, יותר אלרגיים לקרדית האבק הביתית.

מה לגבי GMOs?

יש אנשים שמודאגים מהשימוש בדגנים מהונדסים גנטית. הם מאמינים שהשימוש בהם יכול להוביל ל"תסמונת המעי הדולפת" שבה מתפתחים סדקים קטנים ברירית המעי, מה שמאפשר לחיידקים, רעלים, חלבונים מעוכלים בצורה לא מלאה ושומנים לדלוף לזרם הדם, מה שמעורר תגובה אוטואימונית הגורמת לרגישות למזון, עייפות, פריחות בעור, גזים ונפיחות. אבל אין ראיות ממשיות לכך - בשלב זה, רק ספקולציות. עם זאת, אם הנדסה גנטית מדאיגה אותך, חפש מזונות עם דגנים פחות פופולריים, שיש להם סיכוי נמוך יותר להיות מהונדסים גנטית. אלה כוללים שעורה, שיבולת שועל, דוחן, קינואה, טף, כוסמת ואמרנט.

האם כלבים לא צריכים לאכול כמו זאבים?

ישנה גם תפיסה שכלבים צריכים לאכול תזונה דומה לזו של אבותיהם הפראיים. מתי בפעם האחרונה ראיתם זאב נוגס את הגרעינים מקלח תירס? עם זאת, כלבים למעשה שונים מזאבים בהקשר זה; למעשה, מדענים מאמינים שאחד השינויים הפיזיולוגיים שעזרו לכלבים להתפתח לצד בני אדם היה היכולת לעכל עמילן . לכלבים יש הבדלים ב-10 גנים מרכזיים בהשוואה לזאבים שמאפשרים להם לנצל את הדגנים בצורה טובה יותר ממה שזאבים יכולים.

יתר על כן, מזון ללא דגנים אינו מתכוון למזון ללא צמחים. דגנים הם זרעים, כמו חיטה, אורז, שיבולת שועל, תירס, שעורה, דוחן, שיבולת שועל וקינואה. דיאטות נטולות דגנים משתמשות במקורות צמחיים אחרים כגון תפוחי אדמה, בטטה, דלעת, טפיוקה, אפונה, דלעת חמאה, פרסניקים, גזר, ירקות תרד ופירות שונים. אלה גם לא מזונות שידוע כי זאבים אוכלים. למעשה, חלק מהמרכיבים הללו מספקים פחות תזונה מדגנים.

האם דגנים יכולים להשמין כלבים?

הרעיון הזה הגיע כנראה מהתזונה דלת הפחמימות של אטקינס הפופולרית בקרב בני אדם. אבל ללא דגנים לא אומר ללא פחמימות. מזונות ללא דגנים מכילים בערך אותה כמות של פחמימות כמו מזונות המכילים דגנים. למעשה, גלוטן החיטה מכיל יותר מ-80 אחוז חלבון, הוא 99 אחוז לעיכול, ויש לו פרופיל חומצות אמינו הדומה לחלבוני בשר. תירס, כשהוא מוכן כראוי, הוא למעשה מקור מצוין לפחמימות ניתנות לעיכול, חומצות שומן חיוניות וסיבים, והוא יכול להיות מרכיב חיוני במיוחד בתזונה לכלבים עם מצבים רפואיים הדורשים מופחת שומן או חלבון.

האם דיאטות ללא דגנים הן בזבוז כסף?

אם אתה מאכיל אותם מאחת מהסיבות לעיל, והכלב שלך הסתדר טוב בתזונה המבוססת על דגנים, כנראה שכן. אם הכלב שלך מעדיף דיאטה נטולת דגנים, מצליח בה ואתה יכול להרשות זאת לעצמך, אז לך על זה. אבל אם הכלב שלך מסתדר בסדר עם דיאטה שאינה נטולת דגנים, והארנק שלך כואב, אחסן את האשמה וקנה את הדגנים!
אם לכלב שלך יש סימנים של אלרגיות, סוג מזון זה עשוי להיות שווה ניסיון, אבל כך עשוי לעבור למזון שאינו בקר או לא עוף. אם לכלב שלך יש סימנים של אי סבילות למזון כגון שלשולים חוזרים , החלפת מזון עשויה להיות רעיון טוב, אך בדיקה אצל וטרינר היא אפשרות טובה אפילו יותר.

 

 

 

כיצד לבחור את המזון הטוב ביותר לכלבים

 

בעולם אידיאלי, כל מזון לכלבים ייברא שווה. במקום זאת, לבעלי כלבים מוצג מגוון עצום של אפשרויות, כולן מתיימרות להיות המזון הטוב ביותר לכלבים בשוק. לדשדש בבחירות הללו כדי למצוא מותג מזון לכלבים בריא, זול ומושך את חיית המחמד שלך הוא לעתים קרובות מתסכל. ריכזנו עבורכם עצות מומחים שיעזרו לכם לצמצם את האפשרויות שלכם.

מה הופך מזון לכלבים ל"טוב"?

רוב האנשים מאכילים את כלביהם באוכל יבש או בשימורים . המזונות המעובדים האלה אולי לא מושכים אותנו, אבל הם מכילים את כל אבות המזון שהכלבים צריכים כדי להישאר בריאים. מזון מסחרי איכותי לכלבים מוסדר מאוד ועבר בדיקות קפדניות על ידי מומחים וטרינרים. אז מה בדיוק יש במזונות הכלבים האלה?

כלבים, בניגוד לחתולים, אינם טורפים קפדניים. בעוד בשר מהווה את רוב התזונה שלהם, כלבי בית יכולים גם להפיק חומרים מזינים מדגנים, פירות וירקות . מזונות שאינם בשריים אינם רק חומרי מילוי, אלא יכולים להוות מקור חשוב לויטמינים, מינרלים וסיבים חיוניים. מזון טוב לכלבים יכיל בשר, ירקות, דגנים ופירות. המזונות הטובים ביותר לכלבים מכילים גרסאות איכותיות של מרכיבים אלו המתאימות למערכת העיכול של כלבכם.

תזונה לכלבים

מזון הכלבים הטוב ביותר עבור בן לוויה הכלב שלך צריך לענות על הצרכים התזונתיים שלו. בעוד שרוב מותגי המזון המסחריים לכלבים מנוסחים במיוחד עם לפחות דרישות תזונתיות מינימליות לכלבים, חשוב לזכור שלא לכל כלב יש בדיוק אותם צרכים תזונתיים.

כלבים זקוקים למגוון רחב של חומרים מזינים בכמויות שונות במהלך חייהם. הצרכים התזונתיים של גור שונים מכלב בוגר, ולכן מומלץ להאכיל לכלב הצעיר פורמולת גור או מזון "כל שלבי החיים". אם אינך בטוח לגבי ההבדלים בדרישות התזונתיות בין גורים למבוגרים, המדריך הווטרינרי של Merck מפרט את רכיבי התזונה המומלצים לכלבים, יחד עם הכמות המומלצת לפי משקל וגיל. לכלבים ולגורים מגזעים גדולים יש דרישות תזונתיות שונות מאשר לכלבים וגורים מגזעים קטנים.

מיתוסים ומידע שגוי של מזון לכלבים

יש הרבה מיתוסים של מזון לכלבים ומידע שגוי על תזונת כלבים באינטרנט. אתה יכול למיין אותו על ידי ביצוע כלל אחד פשוט: בדוק את המקורות שלך. אנשים רבים בעלי כוונות טובות טוענים טענות לגבי תזונת כלבים מבלי לגבות אותן בראיות מדעיות. בזמן שאתה עורך מחקר, בדוק תמיד אם המידע נתמך על ידי מקור אמין, כמו וטרינר, תזונאי כלבים או מחקר מדעי. זה אף פעם לא מזיק להיות סקפטי, גם. אם זה נשמע טוב מכדי להיות אמיתי, כנראה שכן.

לאנשים רבים יש שאלות בנוגע למזון כלבים הכולל דגנים או  ללא דגנים , מזון לכלבים ללא אפונה או מזון לכלבים המכילים תוצרי לוואי של בעלי חיים. אם הכלב שלך אובחן עם אלרגיה למזון הנגרמת על ידי דגנים, אתה יכול לבחור דיאטה ללא דגנים בהנחיית הווטרינר שלך. עבור רוב הכלבים, דגנים הם למעשה מקור לחומרים מזינים בריאים. תוצרי לוואי איכותיים של בעלי חיים הם גם מזינים. אלה כוללים בשר איברים וקרביים, שלעתים קרובות מכילים יותר חומרים מזינים מאשר בשר השריר הנצרך על ידי בני אדם. תוצרי לוואי מוסדרים אינם כוללים פרסות, שיער, ניקוי רצפות, תוכן מעיים או זבל. כמו בכל חקירה הקשורה לחיות מחמד, אל תהסס לדון בחששות שלך לגבי האוכל של הכלב שלך עם הווטרינר שלך.

כיצד לקרוא תווית מזון לכלבים

אחת הדרכים לפענח מזון טוב לכלבים ממזון רע לכלבים היא לקרוא את התווית. זה קל יותר לומר מאשר לעשות, שכן התוויות עשויות להיות קשות לקריאה, הן בשל האותיות הקטנות והן בגלל הסרבול הפשוט של הטיפול בשקיות גדולות של מזון לכלבים בחנות! אבל תוויות יכולות גם להטעות, כפי שמסביר המדריך הווטרינרי של Merck . תוויות מזון לכלבים נדרשות על ידי מינהל המזון והתרופות (FDA) כדי לספר לך שמונה פיסות מידע מפתח, ומדינות בודדות עשויות להיות גם דרישות תיוג משלהן:

 • שם מוצר
 • משקל נטו של המוצר
 • שם וכתובת היצרן
 • ניתוח מובטח
 • רשימת מרכיבים
 • מינים של בעלי חיים מיועדים (כלב או חתול)
 • הצהרת הלימות התזונתית
 • הנחיות האכלה

שם מוצר

שם המוצר לבדו אומר לך הרבה על מה שיש בתוך הפחית או התיק. המונח "בקר" פירושו שבשר בקר חייב להוות לפחות 70 אחוז מהמוצר כולו. המונחים "ארוחת בקר", "מנה ראשונה בקר" או "מגש בקר", לעומת זאת, דורשים רק שבשר בקר יהווה לפחות 10 אחוז מהמוצר כולו. "עם בקר" מחייב רק ש-3 אחוזים מכלל המוצר יהיו בשר בקר, ו"טעם בקר" פשוט מרמז שיש מספיק בשר בקר במוצר כדי לתת לו טעם (פחות מ-3 אחוז). הדבר נכון גם לגבי מרכיבים אחרים בשם "עוף".

רכיבים

רשימת המרכיבים על תווית מזון לכלבים לא תספר לכם את איכות המרכיבים או מאיפה הם הגיעו, ויש יצרנים שמחלקים את המרכיבים כדי להפוך את החלוקה לשווה יותר. לדוגמה, ניתן לפרט בנפרד סוגים שונים של תירס, כגון תירס פתית, תירס טחון או תירס גרוסים. זה מפחית את התירס ברשימת המרכיבים, למרות שתכולת התירס בפועל במזון גבוהה. בשר הוא עוד מרכיב מסובך. בשר שלם מכיל אחוז גדול ממשקל המים, מה שאומר שאחוז הבשר הכולל לאחר העיבוד נמוך ממה שהוא נראה. ארוחה בשרית, לעומת זאת, נשמעת פחות מושכת לאנשים, אבל למעשה מכילה יותר בשר מ"בשר מלא", שכן אין משקל מים כדי לזרוק מהחישוב.

אמנם רשימת המרכיבים אולי לא אומרת לך את איכות המרכיבים, אבל היא כן אומרת לך מה יש באוכל. זה חשוב במיוחד עבור כלבים עם צרכים תזונתיים מיוחדים או אלרגיות והוא שימושי גם לבעלים המעוניינים להאכיל את הכלבים שלהם במקורות ספציפיים של סיבים, חלבונים ופחמימות.

מזון לכלבים "שלם ומאוזן".

אחד הדברים הראשונים שאתה צריך לחפש על תווית מזון לכלבים הוא ההצהרה "(שם המוצר) מנוסחת כדי לעמוד ברמות התזונתיות שנקבעו על ידי AAFCO מזון פרופילים תזונתיים לכלבים." זו לא רק סיסמת פרסום. איגוד פקידי בקרת הזנות האמריקאיים (AAFCO)יש דרישות מחמירות לוודא שמוצר אכן שלם ומאוזן עבור כלבים (או חתולים). תזונה מלאה ומאוזנת חייבת להכיל את הכמות המינימלית של כל אבות המזון הנחוצים לכלבים, מה שמצוין גם ב"ניתוח מובטח". ניתוח זה נותן את הכמות המינימלית של חלבון גולמי ושומן, יחד עם כמויות מקסימום של מים וסיבים גולמיים. עם זאת, הניתוח אינו נותן את הכמות המדויקת של הרכיבים הללו, מה שאומר שיש מקום לשונות ניכרת. הפרופיל התזונתי הממוצע של היצרן הוא לרוב כלי טוב יותר להערכת מוצר.

אתה תמיד יכול לפנות ישירות לחברת מזון לכלבים כדי לקבל מידע נוסף על המוצר שלה. חברה בעלת מוניטין שתחומי העניין של כלבכם עומדים בלב, תשמח לענות על שאלותיכם ובמקרים רבים תיתן לכם מידע נוסף ממה שקיים באתר או בתווית המוצר. לאיגוד הווטרינרי העולמי לבעלי חיים קטנים יש גיליון מועיל עם שאלות שתוכלו לשאול נציג של החברה.

המזון הטוב ביותר לכלבים לגזעים קטנים וגדולים

לכלבים מגזע קטן ולכלבים מגזע גדול יש צרכים תזונתיים שונים . כלבים מגזעים גדולים נוטים יותר לבעיות שרירים ושלד מאשר גזעים קטנים יותר, ולכן לרוב הם דורשים מזון לכלבים מגזעים גדולים עם איזונים שונים של חומרים מזינים מסוימים כדי לקדם את בריאות השרירים והשלד, במיוחד כגורים. כלבים מגזעים קטנים, לעומת זאת, יכולים להיחנק מאוכל בגודל גדול ויש להם דרישות תזונתיות משלהם שניתן להכיל מזון לכלבים מגזע קטן . חקור את הגזע של הכלב שלך כדי לגלות אם יש דרישות תזונתיות נוספות שאתה צריך להיות מודע להן.

מזון הכלבים הטוב ביותר לגורים

הצרכים התזונתיים של הכלבים משתנים במהלך חייהם. לגורים יש צרכים תזונתיים שונים מאשר לכלבים בוגרים, ולכלבים בכירים יש שיקולים תזונתיים משלהם. רוב חברות המזון לכלבים נושאות מזון לגורים בניסוח מיוחד לכל שלב בחייו של הכלב, מה שמקל על צמצום הבחירות שלך. אם אתם מודאגים מהו המזון הטוב ביותר לכלבים לשלב חיי הכלב שלכם, התייעצו עם הווטרינר שלכם כדי לראות איזה מזון בשלב מתאים לכלב שלכם.

הגור שלך דורש איזון תזונתי שונה מאשר כלב בוגר. זה נכון במיוחד עבור גזעים גדולים. האכלה של גורים מגזע גדול יכולה לעזור, שכן יש לעקוב בקפידה אחר גדילתם כדי למנוע בעיות עצמות ומפרקים. גורים אחרים מצליחים גם ב"מזון גורים" וגם במזון שכותרתו "לכל שלבי החיים". המזון הטוב ביותר עבור הגור שלך תלוי בגודל ובגזע של הגור שלך. התייעץ תמיד עם הווטרינר שלך לקבלת המלצות על האכלת גורים, וייעוץ כיצד להחליף גורים למזון כלבים בוגרים .

המזון הטוב ביותר לכלבים מבוגרים

כלבים בכירים, הנחשבים בדרך כלל בני 7+, משתנים בצרכים התזונתיים האישיים שלהם. כלבים מבוגרים צעירים יותר עשויים להיאבק עם עודף משקל וכלבים מבוגרים יותר עשויים להיאבק בתת משקל, וזו הסיבה שיש מגוון כזה.

בחירת המזון הטוב ביותר לכלבים מבוגרים עשויה להסתכם במה שהכלב שלכם מוצא טעים. כלבים מבוגרים רבים מעדיפים מזון רטוב בעוד שאחרים עשויים להזדקק לחימום האוכל שלהם כדי לשפר את הניחוחות. בסופו של דבר, הווטרינר שלך יכול לעזור לבחור את המזון הטוב ביותר עבור חיית מחמד מבוגרת.

המזון הטוב ביותר עבור כלבים עם צרכים תזונתיים מיוחדים

אלרגיות, קיבות רגישות והגבלות תזונתיות משפיעות על כלבים, כמו גם על אנשים. האכלת כלבים עם צרכים תזונתיים מיוחדים יכולה להיות מסובכת. דרך הפעולה הטובה ביותר שלך היא להתייעץ עם הווטרינר שלך לקבלת ייעוץ לגבי המזון לכלבים שעוזר בצורה הטובה ביותר במצבם.

המזון היבש הטוב ביותר לכלבים

המזון לכלבים הזמין והמשתלם ביותר הוא מזון יבש לכלבים. מזון יבש לכלבים אינו מצריך קירור, וזה היתרון העיקרי שלו על פני מזון רטוב לכלבים, שכן הוא מכיל כ-90 אחוז חומר יבש ו-10 אחוז מים. זה מקל על האחסון. מזון יבש לכלבים מיוצר על ידי שילוב ובישול של מרכיבים כמו בשר ודגנים. תהליך זה הופך את העמילנים במזון לצורה מתעכלת בקלות, תוך הרס רעלים ועיקור הבזק של המרכיבים. ישנם סוגים רבים ושונים של מזון יבש לכלבים על המדפים. המזון היבש הטוב ביותר עבור הכלב שלך תלוי בצרכים התזונתיים של הכלב שלך. באופן כללי, מזון יבש ואיכותי יותר לכלבים המכיל את המרכיבים המתאימים לשלב חייו ולגזע של כלבכם הוא הבחירה הטובה ביותר, אך דברו עם הווטרינר או התזונאית הוטרינרית שלכם על הבחירה הבריאה ביותר עבור חיית המחמד שלכם.

מזון כלבים רטוב הטוב ביותר

מזון רטוב לכלבים , או מזון משומר לכלבים, הוא חלופה בת קיימא לחלוטין למזון יבש לכלבים. למרות שבדרך כלל מעט יותר יקר, אוכל רטוב לכלבים טעים יותר ממזון יבש ויכול לעזור לעורר את התיאבון של אוכלים בררנים. מזון רטוב לכלבים מכיל רבים מאותם מרכיבים כמו מזון יבש לכלבים, אך לא באותן כמויות. מזון רטוב מכיל כמויות גבוהות יותר של בשר טרי, עופות, דגים ומוצרי לוואי מהחי, יחד עם חלבונים בעלי מרקם רב יותר שמקורם בדגנים. למזון שימורים לכלבים יש חיי מדף ארוכים, אולם יש לשמור אותו בקירור לאחר פתיחתו. המזון הרטוב הטוב ביותר עבור הכלב שלך, בדיוק כמו במזון יבש לכלבים, תלוי בשלב חייו של הכלב, בגזע, ובכל צרכים תזונתיים מיוחדים או אלרגיה. שוחח עם הווטרינר שלך על המזון הרטוב לכלבים שהוא ממליץ על חיית המחמד שלך.

כמה אני צריך להאכיל את הכלב שלי?

השמנת כלבים היא דאגה גוברת בקהילה הווטרינרית ונקשרה לבעיות בריאות רבות אצל כלבים. למזלם של חיות המחמד שלנו, אנחנו בדרך כלל ממושמעים יותר לגבי השליטה בתזונה שלהם מאשר בשליטה שלנו. לדעת כמה להאכיל את הכלב שלך ואיך נראה משקל בריא של הכלביכול להיות מסובך. בעלים רבים מאכילים בטעות יותר מדי את חיות המחמד שלהם, וזו הסיבה שחשוב לקחת את הכלב לבדיקות סדירות ולשוחח עם הווטרינר על מנות מתאימות. ההנחיות בגב התיק הן בדיוק זה - הנחיות. כלבים מסוימים עשויים לדרוש יותר מהכמות המומלצת, בעוד שאחרים דורשים הרבה פחות. רמת הפעילות, הזמן בשנה, הנקה, מחלות ועוד גורמים יכולים להשפיע על כמה הכלב צריך לאכול. אנשים עם כלבים יעצו לעתים קרובות כי עליך "להאכיל את הכלב שנמצא מולך" במקום להקפיד על הנחיות גודל מזון לכלבים, שאולי או לא בדיוק מה שהכלב שלך צריך.

בחירת המזון הטוב ביותר לכלבים

מזון הכלבים הטוב ביותר עבור הכלב שלך הוא בסופו של דבר תלוי בך כדי להחליט. כבעלים, אתה זה שרואה את הכלב שלך על בסיס קבוע. אם הכלב שלכם מייצר צואה יציבה ובריאה, הוא פעיל ובכושר ובעל תיאבון בריא, כנראה שהמזון לכלב שלכם עובד מצוין.

הווטרינר שלך הוא משאב רב ערך עבורך במהלך תהליך זה. הם יודעים יותר על תזונת חיות מחמד מאשר הבעלים הממוצע, ויש להם גם גישה למחקר ומשאבים שאין לבעלים. הווטרינר שלך יכול לעזור לך לצמצם את האפשרויות שלך ואמור להיות יותר משמח לעזור לך למצוא את התשובות לשאלות שלך לגבי האוכל של הכלב שלך.

לאכול_נכון

 

פירות וירקות כלבים יכולים או לא יכולים לאכול

זה לא נדיר לרצות לפנק את הכלב שלך על ידי שיתוף שאריות שולחן או חטיף אוכל של האנשים האהובים עליך במקום פינוק לכלב . אחרי הכל, אם זה בטוח עבורך לאכול, זה חייב להיות בסדר עבור הכלב שלך לאכול, נכון? לא בהכרח. בעוד שמזונות רבים של אנשים בטוחים לחלוטין לכלבים, חלקם מאוד לא בריאים ומסוכנים בעליל, אז זה קריטי ללמוד אילו פירות וירקות כלבים יכולים לאכול.

כלבים מעכלים מזונות בצורה שונה מבני אדם, ואכילת מזונות לא נכונה עלולה להוביל כלבים לבעיות בריאות ארוכות טווח ובמקרים קיצוניים אפילו למוות. בתור אוכלי כל , לכלבים אין צורך אמיתי בפירות או ירקות כחלק מהתזונה שלהם, אבל פירות או ירקות מדי פעם בתור פינוק זה בסדר. מזון טרי לכלבים גם לחלק מראש ירקות טריים לארוחות. המשך לקרוא כדי לגלות אילו פירות וירקות מתאימים לשיתוף במתינות ומאילו יש להימנע.

פירות כלבים יכולים ולא יכולים לאכול

תפוחים
כן , כלבים יכולים לאכול תפוחים . תפוחים הם מקור מצוין לויטמינים A ו-C, כמו גם סיבים עבור הכלב שלך. הם דלים בחלבון ושומן, מה שהופך אותם לחטיף המושלם עבור כלבים בכירים. רק הקפד להסיר את הזרעים והליבה תחילה. נסה אותם קפואים עבור חטיף מזג אוויר חם קפוא. אתה יכול למצוא אותו גם כמרכיב בפינוקי כלבים בטעם תפוח .

אבוקדו 
לא , לכלבים אסור לאכול אבוקדו . אמנם אבוקדו עשוי להיות חטיף בריא לבעלי כלבים, אך אסור לתת אותו לכלבים כלל. הגלעין, העור והעלים של האבוקדו מכילים פרסין, רעלן שלעיתים קרובות גורם להקאות ושלשולים אצל כלבים . בחלק הפנימי הבשרני של הפרי אין הרבה פרסין כמו בשאר הצמח, אבל זה עדיין יותר מדי עבור כלבים להתמודד.

בננות
כן , כלבים יכולים לאכול בננות . במידה, בננות הן פינוק דל קלוריות נהדר לכלבים. הם עשירים באשלגן, ויטמינים, ביוטין, סיבים ונחושת. הם דלים בכולסטרול ובנתרן, אבל בגלל תכולת הסוכר הגבוהה שלהם, יש לתת בננות כפינוק, לא חלק מהתזונה העיקרית של הכלב שלך.

אוכמניות
כן , כלבים יכולים לאכול אוכמניות . אוכמניות הן מזון-על עשיר בנוגדי חמצון, המונעים נזק לתאים בבני אדם ובכלבים כאחד. הם עמוסים בסיבים ובפיטוכימיקלים גם כן. מלמדים את הכלב לתפוס פינוקים באוויר? נסה אוכמניות כחלופה לפינוקים שנרכשו בחנות .

מלמלה
כן , מלמלה בטוחה לכלבים . המלונית עמוסה בחומרים מזינים, דלים בקלוריות, ומקור נהדר למים וסיבים. עם זאת, הוא עשיר בסוכר, ולכן יש לחלוק אותו במידה, במיוחד עבור כלבים הסובלים מעודף משקל או סוכרת.

דובדבנים
לא , כלבים לא צריכים לאכול דובדבנים . למעט החלק הבשרני שמסביב לזרע, צמחי הדובדבן מכילים ציאניד ורעילים לכלבים. ציאניד משבש את הובלת החמצן הסלולרית, מה שאומר שתאי הדם של הכלב שלך לא יכולים לקבל מספיק חמצן. אם הכלב שלכם אוכל דובדבנים, שימו לב לאישונים מורחבים, קשיי נשימה וחניכיים אדומות, מכיוון שאלה עשויים להיות סימנים להרעלת ציאניד.

חמוציות
כן , חמוציות בטוחות לכלבים לאכילה. גם חמוציות וגם חמוציות מיובשות בטוחות להאכלה לכלבים בכמויות קטנות. האם הכלב שלך יאהב את פינוק הטארט הזה זו שאלה אחרת. כך או כך, מתינות חשובה בהאכלת חמוציות לכלבים, כמו בכל פינוק, שכן יותר מדי חמוציות עלולות להוביל לקלקול קיבה.

מלפפונים
כן , כלבים יכולים לאכול מלפפונים . מלפפונים טובים במיוחד לכלבים הסובלים מעודף משקל, מכיוון שהם מכילים מעט או ללא פחמימות, שומנים או שמנים והם יכולים אפילו להגביר את רמות האנרגיה. הם עמוסים בוויטמינים K, C ו-B1, כמו גם אשלגן, נחושת, מגנזיום וביוטין.

ענבים
לא , אסור לכלבים לאכול ענבים . ענבים וצימוקים (ענבים מיובשים) הוכחו כרעילים מאוד לכלבים ללא קשר לגזע, מין או גיל הכלב. למעשה, ענבים כל כך רעילים שהם יכולים להוביל לאי ספיקת כליות פתאומית חריפה. שים לב תמיד לפרי המסוכן הזה לכלבים.

מנגו
כן , כלבים יכולים לאכול מנגו . פינוק הקיץ המתוק הזה עמוס בארבעה ויטמינים שונים: A, B6, C ו-E. יש בהם גם אשלגן וגם בטא-קרוטן וגם אלפא-קרוטן. רק זכרו, כמו ברוב הפירות, הסר תחילה את הגלעין הקשה, מכיוון שהוא מכיל כמויות קטנות של ציאניד ועלול להפוך לסכנת חנק. מנגו עשיר בסוכר, אז השתמש בו כפינוק מדי פעם.

תפוזים
כן , כלבים יכולים לאכול תפוזים . תפוזים הם בסדר לכלבים לאכול, על פי הוטרינרים, אבל הם לא יכולים להיות אוהדים של הדרים בעלי ריח חזק. תפוזים הם מקור מצוין לויטמין C, אשלגן וסיבים, ובכמויות קטנות, הבשר העסיסי של תפוז יכול להיות פינוק טעים לכלב שלך. וטרינרים כן ממליצים לזרוק את הקליפה ולהציע רק לכלב שלך את בשר התפוז, מינוס כל זרעים. קליפת התפוז מחוספסת על מערכת העיכול שלהם, והשמנים עלולים לגרום לכלב שלך ממש לעקם את האף הרגיש שלו.

אפרסקים
כן , אפרסקים בטוחים לכלבים לאכול. כמויות קטנות של אפרסקים טריים או קפואים חתוכים הם מקור מצוין לסיבים וויטמין A, ויכולות אפילו לעזור להילחם בזיהומים, אבל בדיוק כמו דובדבנים, הגלעין מכיל ציאניד. כל עוד חותכים לגמרי מסביב לבור תחילה, אפרסקים טריים יכולים להיות פינוק קיץ נהדר. דלג על אפרסקים משומרים, מכיוון שהם בדרך כלל מכילים כמויות גבוהות של סירופים ממותקים.

אגסים
כן , כלבים יכולים לאכול אגסים . אגסים הם חטיף נהדר מכיוון שהם עשירים בנחושת, ויטמינים C ו-K וסיבים. הוצע כי אכילת הפרי יכולה להפחית את הסיכון ללקות בשבץ ב-50 אחוז. רק הקפידו לחתוך אגסים לקוביות בגודל נגיס ולהסיר תחילה את הגלעין והזרעים, מכיוון שהזרעים מכילים עקבות של ציאניד. דלג על אגסים משומרים עם סירופים ממותקים.

אננס
כן , אננס בטוח לכלבים לאכול. כמה נתחי אננס הם פינוק מתוק נהדר לכלבים, כל עוד מסירים את הקליפה והכתר החיצוניים הקוצניים תחילה. הפרי הטרופי מלא בויטמינים, מינרלים וסיבים. הוא מכיל גם ברומלין , אנזים המקל על הכלבים לספוג חלבונים.

פטל
כן , כלבים יכולים לאכול פטל . פטל זה בסדר במידה. הם מכילים נוגדי חמצון שמתאימים לכלבים. הם דלים בסוכר וקלוריות, אך עשירים בסיבים, מנגן וויטמין C. פטל טוב במיוחד לכלבים מבוגרים מכיוון שיש להם תכונות אנטי דלקתיות, שיכולות לסייע להזדקנות המפרקים. עם זאת, הם מכילים כמויות קטנות של קסיליטול , אז הגבל את הכלב שלך לפחות מכוס פטל בכל פעם.

תותים
כן , כלבים יכולים לאכול תותים . תותים מלאים בסיבים ובוויטמין C. יחד עם זה, הם מכילים גם אנזים שיכול לעזור להלבין את השיניים של הכלב שלכם בזמן שהוא או היא אוכלים אותן. הם מכילים סוכר, אז הקפידו לתת אותם במידה.

עגבניות
לא , כלבים צריכים להימנע מעגבניות . בעוד שהפרי הבשל של צמח העגבניות נחשב בדרך כלל בטוח לכלבים, החלקים הירוקים של הצמח מכילים חומר רעיל בשם סולנין. בעוד שכלב יצטרך לאכול כמות גדולה מצמח העגבניות כדי לגרום לו לחלות, עדיף לדלג על עגבניות ביחד רק ליתר ביטחון.

אבטיח
כן , כלבים יכולים לאכול אבטיח . חשוב להסיר תחילה את הקליפה והזרעים, מכיוון שהם עלולים לגרום לחסימת מעיים, אך בשר אבטיח בטוח לכלבים. הוא מלא בויטמין A, B-6 ו-C, כמו גם אשלגן. אבטיח הוא 92 אחוז מים, כך שזו דרך מצוינת לעזור לשמור על לחות הכלב שלך בימי הקיץ החמים. (אתה אפילו יכול למצוא פינוקי כלבים בטעם אבטיח בימים אלה.)

ירקות שכלבים יכולים ולא יכולים לאכול

אספרגוס
לאאסור לכלבים לאכול אספרגוס. בעוד שאספרגוס אינו בהכרח מסוכן לכלבים, אין באמת טעם לתת להם אותו. זה קשה מכדי לאכול אותו נא, וכאשר אתה מבשל אותו כך שהוא רך מספיק לכלבים לאכול, האספרגוס מאבד את החומרים המזינים שהוא מכיל. אם אתה באמת רוצה לחלוק ירקות, כנראה שמשהו מועיל יותר הוא הטוב ביותר.

ברוקולי
כן , ברוקולי בטוח לכלבים לאכול בכמויות קטנות מאוד ומומלץ להגיש אותו כפינוק מדי פעם. הוא עשיר בסיבים וויטמין C ודל בשומן. עם זאת, פרחי ברוקולי מכילים איזותיוציאנטים, שעלולים לגרום לגירוי קל עד פוטנציאלי חמור בקיבה בכלבים מסוימים. יתר על כן, ידוע כי גבעולי ברוקולי גורמים לחסימה בוושט.

נבטי בריסל
כן , כלבים יכולים לאכול נבטי בריסל . נבטי בריסל עמוסים בחומרים מזינים ונוגדי חמצון שהם נהדרים עבור בני אדם וכלבים, כאחד. עם זאת, אל תאכיל אותם יותר מדי לכלב שלך, מכיוון שהם עלולים לגרום להרבה גזים. כרוב בטוח גם עבור כלבים, אבל מגיע עם אותה אזהרת גזים!

גזר
כן , כלבים יכולים לאכול גזר. גזר הוא חטיף דל קלוריות מצוין שעשיר בסיבים ובטא-קרוטן, המייצר ויטמין A. בנוסף, הריסוק על הירקות הכתום הזה נהדר לשיני הכלב שלך (וכיף).

סלרי
כן , סלרי בטוח לכלבים לאכול. בנוסף לויטמינים A, B ו-C, החטיף הירוק והפריך הזה מכיל את החומרים המזינים הדרושים לקידום לב בריא ואפילו להילחם בסרטן. כאילו זה לא מספיק, ידוע שסלרי גם מרענן את נשימת הכלבלבים.

שעועית ירוקה
כן , כלבים יכולים לאכול שעועית ירוקה . קצוץ, מאודה, גולמי או משומר - כל סוגי השעועית הירוקה בטוחים לכלבים לאכילה, כל עוד הם פשוטים. שעועית ירוקה מלאה בוויטמינים ומינרלים חשובים והיא גם מלאה בסיבים ודלה בקלוריות. בחר במוצרים דלי מלח או ללא מלח אם אתה מאכיל שעועית ירוקה משומרת לכלב שלך.

פטריות
לא , כלבים צריכים להימנע מפטריות . פטריות בר עלולות להיות רעילות לכלבים. בעוד שרק 50-100 מתוך 50,000 מיני פטריות ברחבי העולם ידועים כרעילים, אלו שהם רעילים יכולים באמת לפגוע בכלב שלך או אפילו להוביל למוות. פטריות לבנות שטופות מהסופרמרקט יכולות להיות בסדר, אבל עדיף להיות בטוח מאשר להצטער; לדלג על הפטריות עבור פידו ביחד.

בצל
לא , אסור לכלבים לאכול בצל . בצל, כרישה ועירית הם חלק ממשפחת הצמחים הנקראת אליום הרעילה לרוב חיות המחמד, במיוחד לחתולים. אכילת בצל עלולה לגרום לקרע של תאי הדם האדומים של הכלב, וגם עלולה לגרום להקאות, שלשולים, כאבי בטן ובחילות. הרעלה מבצל חמורה יותר בגזעים יפניים של כלבים כמו אקיטס ושיבה אינוס, אך כל הכלבים רגישים לכך מאוד.

אפונה
כןכלבים יכולים לאכול אפונה. אפונה ירוקה, אפונת שלג, אפונת סוכר ואפונת גינה או אנגלית אפשר למצוא לכלבים בקערה שלהם מדי פעם. באפונה יש מספר ויטמינים, מינרלים, והיא עשירה בחלבון ועתירה בסיבים. אתה יכול להאכיל את הכלב שלך באפונה טרייה או קפואה, אבל הימנע מאפונה משומרת בתוספת נתרן.

תרד
כןכלבים יכולים לאכול תרד, אבל זה לא אחד מהירקות המובילים שתרצו לחלוק עם הגור. התרד עשיר בחומצה אוקסלית, החוסמת את יכולת הגוף לספוג סידן ועלולה לגרום לנזק לכליות. בעוד שהכלב שלך כנראה יצטרך לאכול כמות גדולה מאוד של תרד כדי לקבל את הבעיה הזו, אולי עדיף ללכת עם ירק אחר.

 ___

 

להורדת ברושור מוצרים לכלבים: לינק

להורדת ברושור מוצרים לחתולים: לינק

 

מזון טבעי לכלבים:

מזון טבעי לכלבים הוא מזון המכיל רכיבים טבעיים בלבד, ללא רכיבים מעובדים או סינתטיים. מזון טבעי עשוי מבשר, דגים, ירקות, פירות, קטניות וזרעים. הוא מיוצר בהזמנה אישית וזמין לרכישה אצלינו בחנות על ידי מספר יצרנים מובילים.

ישנם יתרונות רבים לתזונה טבעית עבור כלבים. מזון טבעי עשוי לשפר את הבריאות הכללית של הכלב, כולל עור, פרווה, שיניים, עצמות, עיניים, מערכת העיכול, הלב וכלי הדם, המערכת החיסונית, ועוד. מזון טבעי עשוי גם לעזור להפחית את הסיכון לבעיות בריאותיות כרוניות, כגון סרטן, סוכרת, מחלות לב, בעיות עיכול, ועוד.

הנה כמה יתרונות של מזון טבעי לכלבים:

 • מזון טבעי עשוי מחומרים טבעיים בלבד, ללא תוספים או חומרים משמרים.
 • מזון טבעי עשיר בחומרים מזינים חיוניים לכלב, כגון חלבון, שומנים, פחמימות, ויטמינים ומינרלים.
 • מזון טבעי עשוי לעזור לשפר את הבריאות הכללית של הכלב, כולל עור, פרווה, שיניים, עצמות, עיניים, מערכת העיכול, הלב וכלי הדם, המערכת החיסונית, ועוד.
 • מזון טבעי עשוי לעזור להפחית את הסיכון לבעיות בריאותיות כרוניות, כגון סרטן, סוכרת, מחלות לב, בעיות עיכול, ועוד.

אם אתה שוקל להאכיל את הכלב שלך בתזונה טבעית, חשוב להתייעץ עם הווטרינר שלך כדי לוודא שהתזונה מתאימה לכלב שלך. הווטרינר יוכל לעזור לך לתכנן תזונה מאוזנת ולעקוב אחר הבריאות הכללית של הכלב שלך.

 

משלוחים והחזרות

משלוחים:

בקנייה מעל 199 ₪  המשלוח עם שליח עד הבית בחינם. בקניה עד 199 ₪ עלות המשלוח היא 29 ₪

משלוח עד הבית - עם שליח של חברת צ'יטה בהתאם לכתובת שציינת בעת הרכישה. בבניין בלי מעלית, השליח יעלה עד קומה שניה בלבד. בטווח של עד 4 ימי עסקים, בדרך כלל נגיע הרבה יותר מהר (:

החזרות: 

החזרה מתבצעת באמצעות חברת המשלוחים שלנו, יש לכתוב לנו מייל לכתובת hi@peteat.co.il עם פרטי הבקשה ופרטי ההזמנה המלאים ואנו נחזור אליכם במהירות האפשרית עם זמינות מלאה במייל ובווטסאפ. לאחר קבלת הפריט במתחם הלוגיסטי, יתבצע החזר כספי תוך 3 ימי עסקים.

קיבלתם מתנה, ואתם רוצים זיכוי לאתר? אין בעיה, יש לעדכן את שירות הלקוחות שלנו במייל על מנת שנזכה אתכם בקוד קניה לאתר או בהחזר כספי בהתאם לבקשתכם.

בכל שאלה, אנחנו כאן לרשותך

Sunday,Monday,Tuesday,Wednesday,Thursday,Friday,Saturday
January,February,March,April,May,June,July,August,September,October,November,December
Not enough items available. Only [max] left.
הוספה לרשימת משאלותדפדוף ברשימת משאלותהסרה מרשימת משאלות
עגלת הקניות

העגלה שלך ריקה.

בחזרה לקניה

הוספת הערה להזמנהעריכת הערה
הוספת קופון

הוספת קופון

קוד הקופון יתעדכן בדף התשלום